Na terenie województwa pomorskiego oferujemy pomiar i montaż na życzenie klienta

Roleta ścienna i mini czyli wieszana na skrzydle okiennym

Roleta na ścianę a roleta wieszana na oknie.

Systemy osłon okiennych WW fi 25 i MM to najprostsze i najtańsze wewnętrzne systemy przeciwsłoneczne. Potocznie roleta ścienna (WW) nazywana jest przez nas jako wolnowisząca a roleta na skrzydło okienne (MM) po prostu jako Mini.  Rolety należą do grupy DIY, czyli Do It Yourself, z prostego powodu – otrzymujesz zestaw, który należy złożyć w roletę, a następnie zamontować. Zestaw zawiera, tj. tkanina z rurką i obciążeniem tkaniny, komplet mechanizmu z łańcuszkiem, dodatkowo w zestawie znajdziesz instrukcję montażu, w Mini – napinacz łańcuszka, który jest bezpieczny dla dzieci (Child Safety), a w rolecie wolnowiszącej – obciążnik łańcuszka.

Prosty i szybki montaż

Opisywane systemy cechują się prostym i szybkim montażem – sam montaż jednej rolety zajmie Tobie ok. 3-5 minut. Tak naprawdę wybierając te systemy zaoszczędzasz czas na konfiguracji produktu i jego montażu oraz pieniądze – są to tańsze rozwiązania w porównaniu do innych rolet na rynku.  Abyś mógł lepiej wyobrazić sobie te systemy przeciwsłoneczne- WW i MM można porównać do rolet dostępnych w dyskontach lub marketach budowlanych, ale najważniejsze jest to, że w naszym sklepie konfigurujesz roletę na wymiar, znowu oszczędzasz czas na docinaniu rolety, a do innych sklepów czy marketów musisz również dojechać. Dodatkowo, możemy pochwalić się tym, że produkcja rolet, które oferujemy odbywa się w Polsce, a osłony są przygotowywane dla Ciebie przez zaufanych partnerów. Mamy też realny wpływ na termin realizacji Twojego zamówienia i najwyższą jakość osłon wewnętrznych.

Co wybrać?

Zastanawiasz się, którą roletę wybrać dla siebie? Wolnowiszącą WW, czy Mini MM? Jest przecież różnica w cenie.

Roleta mini na okno

Roletę Mini dedykujemy do mniejszych okien, maksymalna zalecana szerokość to 140 cm, jednak z doświadczenia kierujemy się maksymalną szerokością 120 cm – trzymanie się tego wymiaru zapewni prawidłowe funkcjonowanie osłony okiennej, rura nawojowa nie będzie się uginać, dzięki czemu nie będzie podskakiwać podczas sterowania roletą. Dodatkowo MM wyposażona jest w haczyki bezinwazyjne do montażu na skrzydle okna, nie musisz posiadać i używać wiertarki/wkrętarki, nie potrzebujesz żadnych narzędzi do montażu (prosty i szybki montaż). Z automatu i bezpłatnie w komplecie dostajesz prowadzenie boczne czyli tzw. żyłkę, która zapewnia utrzymanie tkaniny przy oknie, gdy skrzydło jest uchylone. Dzięki temu unikasz uszkodzeń rolety i przedmiotów znajdujących się na parapecie.

Roleta na ścianę czyli wolnowisząca

Roleta WW dedykowana jest już do większych szerokości, rurka jest już większej średnicy, mechanizm jest mocniejszy, ponieważ waga takiej powierzchni tkaniny też jest większa, ale przede wszystkim jest przeznaczona do montażu na ścianie lub do sufitu. Po wyborze tej rolety będziesz już potrzebować pewnych narzędzi. To wszystko dlatego, że chcemy, aby rolety działały prawidłowo, większy gabaryt = większa waga = mocniejszy montaż. Nie zrażaj się- jedyną trudnością podczas montażu WW będzie wykonanie otworów, jednak nadal uważamy, że montaż jest dosyć prosty. Kołki i śruby dostajesz od nas w komplecie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny dla Ciebie 🙂

Miło nam będzie jeśli polubisz nas na: 

Skonfiguruj roletę już teraz:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, potrzebujesz porady-  śmiało pisz do nas!

Skontaktuj się z nami