Na terenie województwa pomorskiego oferujemy pomiar i montaż na życzenie klienta

Plisy | Żaluzje plisowane | Harmonijki na oknach

Plisy to osłony okienne wewnętrzne składające się z profili aluminiowych oraz tkaniny, która zaciemnia pomieszczenia, chroni przed słońcem i dba o Twoją intymność w budynku.

Jesteś w najlepszym miejscu, aby wybrać i skonfigurować swoje plisy. Dzięki naszym osłonom przeciwsłonecznym możesz to zrobić w sposób całkowicie indywidualny, wybierasz kolory, tkaniny, uchwyty montażowe, takie jakie chcesz, a sam sposób konfiguracji jest prosty i intuicyjny.

Wszystkie systemy przeciwsłoneczne są produkowane przez nas, przez naszych kolegów i koleżanki – a to zapewnia Tobie wysoką jakość produktu, kontrolujemy Twoje zamówienie na każdym etapie produkcji, dbamy o to, aby nasze plisy spełniały wszystkie swoje właściwości.

Profile plisy są aluminiowe, dzięki czemu nie będą rdzewieć jeśli pojawi się wilgoć na oknie/szybie. Dzięki temu profile będą utrzymywały swój kolor, nie będą przebarwiać tkaniny, ani ramy okna.

Do wyboru masz kolory profili:

biały
biały mat
kość słoniowa
sosna
winchester
złoty dąb
srebrny
szampański
antracyt mat
orzech
mahoń
mahoniowy brąz
czarny mat
czarny
dąb bagienny

Tkaniny plisowane

Tkanina jest plisowana i tak naprawdę stanowi główną wartość plisy, dlatego jest tak ważna. W naszej ofercie jest ponad 300 tkanin w różnych kolorach i właściwościach. Dzięki naszemu konfiguratorowi możesz prosto i łatwo wyfiltrować specyfikację, którą się kierujesz. Przy każdej tkaninie są podane informacje o transmisji światła, absorpcji ciepła, refleksji światła, czy jest trudnopalna oraz odporna na wilgoć. Tkaniny dzielisz na zwykłe i plastry miodu. Zwykła charakteryzuje się pojedynczą warstwą i widocznymi sznurkami, światło słoneczne przez dziurki na sznurki przedostaje się do pomieszczenia w odróżnieniu od tkanin typu plaster miodu.

Tkanina plisowana zwykła
Tkanina plisowana plaster miodu

Plisa wariant IV

Największą popularnością cieszy się plisa w wariancie 4. Jest to plisa najbardziej funkcjonalna, nie tylko z plis, ale też z pośród innych systemów osłon przeciwsłonecznych. Zawdzięcza to dzięki możliwości regulowania, zasłonięcia dowolnego fragmentu okna, jest sterowana ręcznie od góry do dołu i od dołu do góry. Plisę możesz wypiąć z uchwytów w każdym momencie, np. do umycia okna.

Uchwyty do montażu plisy

W konfiguratorze wybierzesz sposób mocowania do skrzydła okna. Wybór mocowania zależy od samego skrzydła okna, a dokładnie od głębokości listwy przyszybowej – profil plis ma swoją głębokość: 22 mm oraz od tego czy chcesz inwazyjnie zamontować plisę czy też bezinwazyjnie.

Standard

Uchwyty standardowe przeznaczone do montażu w świetle szyby = między listwami przyszybowymi.

Montaż jest inwazyjny a głębokość listwy przyszybowej musi wynosić co najmniej 15 mm.

Do prawidłowego przykręcenia kostek wykorzystasz przymiar, który dodawany jest do zamówienia.

TYP A

Kątowniki – TYP A – przeznaczone do montażu nawierzchniowego = na listwach przyszybowych.

Montaż jest inwazyjny, głębokość listwy przyszybowej jest mniejsza niż 15 mm.

Kątowniki przykręcasz w rogach łączenia się listew przyszybowych, tak jak mierzyłeś/aś.

TYP B

Uchwyty TYP B i TYP C – przeznaczone do montażu plisy między listwami przyszybowymi. Montaż jest bezinwazyjny, głębokość listwy przyszybowej jest mniejsza niż 15 mm. Kątowniki przyklejasz w rogach łączenia się listew przyszybowych między listwami.

TYP D

Uchwyty TYP D – przeznaczone do montażu nawierzchniowego. Uchwyty są metalowe w plastikowej obudowie. Uchwyty nakładamy na ramę skrzydła okiennego i dokręcamy/zaciskamy za pomocą imbusa, który znajduje się w zestawie.

Pamiętaj!

Aby tkanina plisy zachowała długotrwały efekt plisowania należy regularnie ją zamykać i otwierać. Zaleca się utrzymywanie żaluzji w miarę możliwości w pozycji zsuniętej przez dłuższy okres czasu. Powyższe zaleca się w szczególności, gdy żaluzja narażona jest na wysoką temperaturę (np. okno wychodzące na południe, okno dachowe, ogrody zimowe). Plisy należy używać w pionie (góra, dół), nie należy ciągnąc ich do siebie i na boki. Konserwacja polega na czyszczeniu tylko wilgotną scierką bez detergentów.

Pamiętaj też, że zawsze możesz zadawać nam pytania, chętnie na nie odpowiemy, a w razie problemów pomożemy.

Polub nas na:

Skontaktuj się z nami