Na terenie województwa pomorskiego oferujemy pomiar i montaż na życzenie klienta

5 ważnych informacji o roletach typu screen

Rolety z tkaniną screen to coraz bardziej popularne rozwiązanie dla naszych okien. Za sprawą ich szczególnych właściwości polecane są zwłaszcza do dużych przeszkleń, które są coraz bardziej popularne w nowoczesnym budownictwie, ale jednocześnie bywają uciążliwe. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tkaniny screen? Podpowiadamy.

Faktor otwarcia

W przypadku rolety z tkaniną screen możliwy jest wybór stopnia jej otwartości (faktor otwarcia). Jest to stopień widoczności obrazu, a zarazem przenikania światła. Im większy faktor otwarcia tym wyraźniej widzimy obraz na zewnątrz. Screeny dostępne są w faktorach 0%, 1%, 3%, 4%, i 5%, a sam faktor to nic innego jak rozmieszczenie włókien w procesie tkania materiału. Screen o faktorze 0% całkowicie przysłania widok z zewnątrz. Screen o faktorze 3% i 5% dedykowany jest dla tych, którzy posiadają piękny widok za oknem, ale chcą uchronić się przed promieniami słońca, które w przypadku dużych okien są bardzo uciążliwe. W ten sposób osiągną złoty środek między ochroną przed słońcem, a zachowaniem widoku z zewnątrz.

Skład

Screen zrobiony jest z włókna szklanego oraz PCV, które zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczeń. Niektóre tkaniny screen zatrzymują nawet do 90 % energii słonecznej. Jest to bardzo duża zaleta z uwagi na ograniczenie zapotrzebowania na klimatyzatory. W związku z tym używanie takich rolet przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji budynku oraz do ochrony środowiska – warto przyjrzeć się temu bliżej choćby ze względu na wchodzące w życie przepisy unijne dotyczące ekologii.

Refleksy. Czyszczenie. Niepalność.

Screeny redukują zjawisko refleksów słonecznych na monitorach i ekranach. Zapewni to Tobie komfort pracy.
Tkanina screen jest łatwa w czyszczeniu, taką roletę można zwijać nawet gdy jest mokra. Dzięki temu Twoje rolety będą cieszyć się doskonałym wyglądem przez długie lata. 
Kolejną niezwykle ważną zaletą tych rolet jest ich niepalność. Tkaniny screen posiadają atest NFPA 701.  Jest to bardzo ważna cecha gdy rolety mają być montowane np. w budynkach użyteczności publicznej.

Tkanina screen używana jest zarówno do rolet wewnętrznych jak i zewnętrznych. Takie rolety mogą być sterowane ręcznie, przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego jak również elektrycznie, za pomocą pilota/smartfona-służy do tego odpowiednia aplikacja. Jest to jedno z rozwiązań stworzonych dla inteligentnych domów, których budowanie jest coraz bardziej popularne.

Rolety z tkaniną screen są świetnym rozwiązaniem zarówno do domów jak i biur. Mają pozytywny wpływ na ekonomię każdego gospodarstwa domowego. Są doskonałym rozwiązaniem na upały w budynkach, a zarazem pozwalają cieszyć się widokiem za oknem.  Zanim dokonasz zakupu osłon okiennych zastanów się czy screeny nie są właśnie dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami