Na terenie województwa pomorskiego oferujemy pomiar i montaż na życzenie klienta

Roleta B9, B9M i B49- co to?

kaseta z prowadnicami montaż bezinwazyjny

System B9, B9M i B49 to roleta w kasecie z prowadnicami, które są wykonane z wysokiej jakości PVC. Jest to system osłon przeciwsłonecznych nawierzchniowy, czyli montowany na ramie skrzydła okiennego. Ten model osłon okiennych dedykowany jest praktycznie do wszystkich okien, a przede wszystkim:

do okien 3-szybowych, gdzie głębokość listwy przyszybowej jest mniejsza niż 15 mm – w takich oknach nie ma możliwości zamontowania rolety w kasecie z prowadnicami w świetle szyby czyli między listwy przyszybowe, najzwyczajniej tkanina na rurze nawojowej nie ma wystarczająco dużo miejsca, a belka dolna może ocierać o szybę, a nawet się zablokować. Jeżeli ktoś, zaproponuje Tobie takie rozwiązanie prędzej czy później roleta nie będzie funkcjonowała prawidłowo, będziesz tracić czas na reklamacje/rękojmie. Gdy pomyślisz sobie, że musisz zaciągnąć rolety będziesz zdenerwowany czy się uda. Dodatkowo istnieje ogromna szansa, że na tkaninie i belce dolnej po jesieni lub zimie wyskoczy grzyb w tak małej przestrzeni przy szybie, a z tym na pewno nie chcesz walczyć. Rolety nawierzchniowe zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, przez ryzyko powstania grzyba jest znikome, oczywiście do tego dochodzą również parametry samego okna;

– dla osób, które nie chcą montować rolet inwazyjnie, czyli wiercić otworów pod śruby i przykręcać kasety. Dzięki tym roletom nie musisz wiercić w ramie okna, montaż jest całkowicie bezinwazyjny. System B9 jest przyklejany do okna, roleta jest wyposażona już w taśmę. Jest to prosty montaż: kasetę przyklejasz równo z krawędzią ramy skrzydła okiennego, dzięki temu łatwo uzyskasz prawidłowy poziom kasety (jeżeli otwierane skrzydło jest w poziomie). Tak naprawdę najważniejsze jest, aby profil kasety (bez boczków) nachodził 9 mm na ramę za linią, gdzie zaczyna się listwa przyszybowa – lewa i prawa strona symetrycznie. Następnie rozwijasz roletę na ok. 25 cm i przyklejasz prowadnicę z każdej ze stron – zwróć uwagę, aby krawędź prowadnicy była równa z końcem profilu kasety bez boczka. Obrazkowa instrukcja montażowa na pewno pomoże Tobie w zrozumieniu tego o czym mowa. Sam montaż 1 rolety zajmie Tobie ok. 7 minut;

– nie nadają się do okien, które wyposażone są w zamek/kluczyk – w takich oknach trzpień klamki jest większy/wyższy i obraca się, a prowadnice B9,B9M i B49 są nawierzchniowe. Prawidłowo prowadnice są zamontowane przy klamce, przez co prowadnica znacząco ograniczy Tobie przekręcenie klamki, a tym samym otwarcia/uchylenia okna;

do maksymalnych przeszkleń 140 cm, czyli jeżeli roleta miałaby być większa niż 140 cm to nie będzie wzorowo spełniała swojego zadania. Z doświadczenia jednak proponujemy maksymalną szerokość rolety do 120 cm. Im szersza roleta, tym większe prawdopodobieństwo uginania się rury nawojowe z tkaniną, co skutkować będzie możliwym podskakiwaniem rolety podczas podciągania, a także marszczeniem się tkaniny w pozycji rozłożonej, dodatkowo w większych szerokościach i przy zmianach temperatur tkanina przy belce dolnej może zacząć się również marszczyć. Musisz pamiętać, że w wysokich temperaturach tkanina ma prawo do rozciągania się, a przy niskich do zwężania. Oczywiście, istnieją tkaniny odporne na rozciąganie i zwężanie, ale (o tym w innym artykule) nie są to tkaniny do systemu B9, B9M i B49.

Różnice

Rolety B9, B49 i B9M na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, jednak różnią się rozmiarami kaset. Oznaczenie B9M sugeruje nam, że jest roleta jest mini, czy po prostu mniejsza. Cechują ją wielkości: wysokość kasety to 50 mm, głębokość 38 mm, natomiast B9 i B49 to wspólna kaseta, charakteryzuje się gabarytami, wysokość kasety to 57 mm, a głębokość to 45 mm.

Systemy te są małymi roletami, nie oznacza to jednak, że przy takich gabarytach nie należy uważać, aby nie uszkodzić ściany podczas otwierania okna. Pamiętaj również, że rolety hałasują podczas podciągania i zaciągania, nie jest to denerwujący i przeraźliwie głośny dźwięk, ale jakiś tam jest.

Właściwości

Jakość PVC, z którego wykonane są rolety jest wysoka, w normalnych warunkach pokojowych odcienie nie zmienią swojego koloru – kolor biały nie zżółknie, a kolory drewnopodobne posiadają też swoją teksturę co nabiera lepszego dopasowania do ramy okiennej. Systemy roletowe stają się integralną częścią okna. Belka dolna na tkaninie jest aluminiowa. Co ważne, jeśli Twoje okna zbierają jakąkolwiek wilgoć to aluminium nie zardzewieje, nie wybrudzi tkaniny i okna, zachowa swoją estetykę.

Osłony okienne w kasetach i prowadnicach nie kurzą się, ułatwia to Tobie zachowanie porządku, a przy uchylonym oknie tkanina zostaje w prowadnicach, nie denerwuje, nie opiera się na przedmiotach, które znajdują się na parapecie.

Dzięki naszemu konfiguratorowi zamówień możesz wybrać kolor kasety i prowadnic z pośród:

oraz tkaninę.  W naszej ofercie jest kilkadziesiąt tkanin w różnych kolorach. Dzięki naszemu konfiguratorowi możesz prosto i łatwo wyfiltrować odcień, który jest Ci najbliższy.

System B49 występuje z tkaniną Dzień i Noc.

Wszystkie systemy przeciwsłoneczne są produkowane przez naszych kolegów i koleżanki – a to zapewnia Tobie wysoką jakość produktu, kontrolujemy Twoje zamówienie na każdym etapie produkcji, dbamy o to, aby nasze rolety spełniały swoje właściwości..

Miło nam będzie jeśli polubisz nas na:

Prosty konfigurator – możesz już wybrać roletę dla siebie:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, potrzebujesz porady-  śmiało pisz do nas:

Skontaktuj się z nami