Na terenie województwa pomorskiego oferujemy pomiar i montaż na życzenie klienta

Elegancka roleta na małe okna

System B5 to indywidualne rozwiązanie, inne od normalnych rolet w kasecie z prowadnicami ze względu na swój kwadratowy kształt – jest to jedyne takie rozwiązanie. Dzięki temu systemowi osłon okiennych na pewno twoje okna się wyróżnią. Z doświadczenia wiemy, że jest to roleta rzadko spotykana w domach lub mieszkaniach. Dodatkowym istotnym elementem, dzięki któremu możesz odróżnić się od innych to dostępność koloru czarnego – niewiele jest czarnych systemów na rynku w kasecie i z prowadnicami. Aluminium, z którego wykonana jest roleta podkreśla wyjątkowy i elegancki wygląd oraz wartość rolety. Dzięki niemu uzyskujemy wyjątkową barwę, np.. w kolorze srebrnym, który określany jest jako anoda (surowe aluminium). Nie jest to zwykły kolor szary jak w systemach z PCV. Oprócz koloru czarnego i szarego dostępny jest również kolor biały i antracytowy.

Podobnie jak rozwiązania osłon okiennych B9, B9M, B7 jest to system nawierzchniowy – w efekcie końcowym roleta zamontowana jest na ramie skrzydła okiennego. Typ okien, do których przewidziany jest system B5 jest również taki, jak dla w/w osłon.

Do jakich okien?

B5 dedykowany jest praktycznie do wszystkich okien, a przede wszystkim:

do okien 3-szybowych gdzie głębokość listy przyszybowej jest mniejsza niż 15 mm – w takich oknach nie ma możliwości zamontowania rolety w kasecie z prowadnicami w świetle szyby = między listwy przyszybowe, najzwyczajniej tkanina na rurze nawojowej nie ma wystarczająco dużo miejsca, a belka dolna może ocierać o szybę, a nawet się zablokować – jeżeli ktoś, zaproponuje Tobie takie rozwiązanie prędzej czy później roleta nie będzie funkcjonowała prawidłowo. Będziesz tracić czas na reklamacje/rękojmie. Gdy pomyślisz sobie, że musisz zaciągnąć rolety będziesz zdenerwowany i niepewny czy się uda. Dodatkowo istnieje ogromna szansa, że na tkaninie i belce dolnej po jesieni lub zimie wyskoczy grzyb w tak małej przestrzeni przy szybie, a z tym na pewno nie chcesz walczyć. 

– nie nadają się do okien, które wyposażone są w zamek/kluczyk – w takich oknach trzpień klamki jest większy/wyższy i obraca się, a prowadnice B9 i B9M są nawierzchniowe, a prawidłowo zamontowane są przy klamce, przez co prowadnica znacząca ograniczy Tobie przekręcenie klamki a tym samym otwarcia/uchylenia okna

do maksymalnych przeszkleń 140 cm, czyli jeżeli roleta miałaby być większa niż 140 cm to nie będzie wzorowo spełniała swojego zadania. Z doświadczenia jednak proponujemy maksymalną szerokość rolety do 120 cm. Im szersza roleta, tym większe prawdopodobieństwo uginania się rury nawojowe z tkaniną, co skutkować będzie możliwym podskakiwaniem rolety podczas podciągania, a także marszczeniem się tkaniny w pozycji rozłożonej, dodatkowo w większych szerokościach i przy zmianach temperatur tkaniny czy belce dolnej może zacząć się również marszczyć. 

Rozmiar

Gabaryty B5 są małe, przekrój kasety jest w formie kwadratu 45 mm x 45 mm. Właśnie ze względu na niewielki rozmiar, musisz pamiętać, że wysokość okna i grubość tkaniny ma większe znaczenie niż w innych naszych systemach. Nie musisz się obawiać, w przypadku gdy tkanina jest za gruba i zwyczajnie dana wysokość okna jest za duża to nasz konfigurator poprosi Cię o wybór innej tkaniny. Gabaryt jest niewielki, ale każdy wewnętrzny system przeciwsłoneczny ograniczy Tobie otwarcie okna w pełni.

Należy zwrócić uwagę na to, że mimo, iż kaseta, prowadnice i belka dolna na tkaninie są aluminiowe to boczki, łańcuszek, obciążnik łańcuszka są z PCV, a to sprawia, że mamy drobną różnicę w odcieniu – kolory są bardzo do siebie zbliżone.

Konfiguracja

Dzięki naszemu konfiguratorowi zamówień możesz wybrać kolor kasety i prowadnic z pośród białego, srebrnego, antracytowego i czarnego oraz tkaninę.  W naszej ofercie jest kilkadziesiąt tkanin w różnych kolorach i o różnych właściwościach. Umożliwiamy prosty i łatwy wybór tkaniny.

Wszystkie systemy przeciwsłoneczne są produkowane przez naszych kolegów i koleżanki – a to zapewnia Tobie wysoką jakość produktu. kontrolujemy Twoje zamówienie na każdym etapie produkcji. Dbamy o to, aby rolety spełniały swoje właściwości.

Miło nam będzie jeśli polubisz nas na:

Skonfiguruj roletę już teraz:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, potrzebujesz porady-  śmiało pisz do nas!

Skontaktuj się z nami